۳۹۵ بازدید
0دیدگاه

رنوپخش در این مطلب قصد دارد شما عزیزان را در مورد اهمیت لنت ترمز جلو خودرو  راهنمایی کند؛ با ماهمراه باشید.

لنت ترمز جلو خودرو، از اهمیت بالایی در سیستم ترمز برخوردار است. این قطعه وظیفه مهمی هنگام ترمزگیری داشته که از بروز سوانح بسیاری نیز جلوگیری می‌کند. لنت ترمز در چرخ‌های جلو و عقب قرار گرفته که طول عمر مشخصی دارند.

این قطعه در تمام خودروها مانند ساندرو، ال نود، تالیسمان و غیره موجود است. از همین جهت، توجه به سلامت لنت‌ها اهمیت بالایی داشته که باید به آن‌ها توجه کنید. لنت‌ ها هنگام خرابی علائمی از خود نشان داده که باید آن‌ ها را درنظر داشته باشید.

در ادامه این مقاله به بررسی اهمیت لنت ترمز جلو خودرو می‌پردازیم.

 

وظیفه لنت در مکانیزم ترمز خودرو

لنت ترمز با توجه به کیفیت و کارایی مناسب در رانندگی، به قطعه فوق ایمنی معروف است. کیفیت و کارایی مناسب این قطعه با رانندگی ایمن و امنیت سرنشینان رابطه مستقیم دارد.

پدال ترمز جز قطعات بازدارنده خودرو بوده که لنت و طول عمر آن برحسب کارکرد خودرو محاسبه می‌شود. لنت، انرژی جنبشی چرخ را گرفته و به انرژی حرارتی تبدیل می‌کند. این مورد با تولید نیروی اصطکاکی مناسب به وجود آمده که از طریق چرخ متحرک به دست می‌آید.

با انجام این کار از سرعت اتومبیل کاسته شده و خودرو از حرکت بازمی‌ایستد. اهمیت لنت ترمز جلو خودرو در تمام مدل‌های آن را نباید نادیده بگیرید. این قطعه باید از ضریب اصطکاکی بالایی برخوردار بوده و از پایداری برخوردار باشد.

به علاوه، لنت ترمز جلو باید مقاومت بالایی در برابر حرارت داشته و خاصیت آن از بین نرود. استحکام در برابر سائیدگی و عدم تراش کاسه ترمز نیز از دیگر وظایف لنت ترمز است.

 

چه زمانی برای تعویض لنت ترمز مناسب تر است؟

لنت ترمز انواع مختلفی داشته که هریک از آن‌ها در زمان مشخصی باید تعویض شوند. لنت ترمز اورگانیک، نیمه فلزی و سرامیکی از جمله نمونه‌های پرکاربرد در لنت هستند. پس از مدتی استفاده از این لنت‌ها باید آن‌ها را بررسی کرده و درصورت نیاز اقدام به تعویض آن کنید.

اهمیت لنت ترمز جلو خودرو در زمان تعویض آن نیز مشخص می‌شود. زمان مناسب جهت تعویض لنت ترمز شامل موارد زیر است:

 

سائیدگی لنت‌ها

مشاهده سائیدگی لنت‌ها، زمانی مناسب، جهت تعویض لنت ترمز خواهد بود. در این شرایط لنت‌ها تا آخر سائیده شده و مشکلاتی را به وجود می‌آورند. درصورت سائیدگی لنت‌ها باید به مکانیکی مراجعه کرده و حتما لنت‌های جدید را جایگزین کنید.

 

پدال‌گیری تا آخرین حد ممکن

فشردن پدال ترمز تا آخرین حد ممکن، نشان‌دهنده زمان مناسب تعویض لنت است. بروز مشکل در پدال گیری منجر به عدم ترمز به موقع و بروز سانحه می‌شود. در سرعت‌های بالا حتما باید به این نکته توجه داشته باشید.

اهمیت لنت ترمز جلو خودرو هنگام پدال گیری نیز خود را نشان می‌دهد.

 

کاهش قدرت ترمزگیری

با فرسایش لنت‌ها، قدرت ترمزگیری نیز کاهش یافته و مشکلاتی را رقم می‌زد. ترمزگیری در هر شرایطی باید به خوبی انجام شده و راننده هیچ مشکلی را احساس نکند. در غیر اینصورت باید لنت‌ها را مورد بررسی قرار داده و آن را تعویض کنید.

پس از مدتی استفاده از لنت نو، پدال گیری تا اخرین حد ممکن صورت نمی‌گیرد.

 

عدم تعویض روغن در شرایط مناسب

عدم تعویض روغن در شرایط مناسب، به منزله زمان فرا رسیدن لنت ترمز است. روغن ترمز از جمله اجزای مهم در سیستم ترمز بوده که نقش مهمی دارد. اهمیت لنت ترمز جلو خودرو با تعویض روغن نیز رابطه داشته و باید به موقع تعویض شود.

بنابراین، تمام شرایط فوق نشان‌دهنده زمان مناسب تعویض لنت ترمز هستند.

 

لنت ترمز جلو برای ساندرو

لنت ترمز ساندرو قطعه‌ای فابریک بوده که ساخت و تولید آن توسط کشور فرانسه صورت گرفته است. این قطعه از کیفیت بالایی برخوردار بوده که مصرف‌کنندگان رضایت بالایی از آن دارند. لنت ترمز ساندرو به دلیل فعالیت بالای خود، با دیسک نیز در ارتباط است.

هنگام ترمزگیری توسط رانندگان این لنت به صورت لحظه‌ای عمل می‌کند. به این ترتیب، در کسری از ثانیه ترمزگیری انجام شده و مشکلی برای آن به وجود نخواهد آمد.

اهمیت لنت ترمز جلو خودرو ساندرو، به مارک آن نیز بستگی دارد. مشخصات بهترین مارک لنت ترمز رنو ساندرو شامل موارد زیر می‌شود.

 

بهترین مارک لنت ترمز رنو ساندرو

بهترین مارک لنت جلو رنو ساندرو، تولید آن توسط کارخانه مربوطه است. این لنت به صورت فابریکی بوده که به بازار عرضه می‌شود. البته تولیدکنندگان بسیاری لنت ترمز مخصوص رنو ساندرو را تولید می‌کنند. اما نمونه فابریکی کارخانه از مارک و کیفیت بالاتری برخوردار است.

قیمت لنت ترمز جلوی ساندرو اتوماتیک و دنده‌ای نیز به عوامل متنوعی بستگی دارد. برای مثال، قیمت نمونه فابریکی این قطعه به دلیل نرخ ارز و تورم به‌طور مداوم در حال تغییر است. از همین جهت، اهمیت لنت ترمز جلو خودرو ساندرو را نباید نادیده بگیرید.

 

آیا لنت ترمز جلو اهمیت بیشتری دارد؟

لنت‌ ترمز جلو بیشتر کار را انجام می‌دهند و باعث می‌شوند سریع‌تر فرسوده شوند و نیاز به تعویض بیشتری داشته باشند. وقتی روی ترمز می روید، ماشین شما به سمت جلو حرکت می کند و کاملاً روی چرخ های جلو می افتد.

این همان جایی است که بیشتر قدرت ترمز خودرو شما از آنجا می آید.

 

خرید لنت ترمز از فروشگاه رنو پخش

فروشگاه رنو پخش عرضه کننده لنت ترمز ساندرو اتوماتیک و دنده‌ای است. این فروشگاه، لنت ترمز را با قیمتی مناسب به بازار عرضه کرده که به نفع خریداران خواهد بود. به علاوه، لذت خرید اینترنتی امن را از طریق فروشگاه رنوپخش تجربه خواهید کرد.

 

5 دلیل برای آگاهی از زمان تعویض لنت

تمام لنت‌ها درصورت خرابی علائمی از خود نشان می‌دهند. این علائم به معنای اتمام یا خرابی لنت بوده که باید سریعا آن را مورد بررسی قرار دهید. در ادامه 5 نشانه جهت آگاهی از زمان تعویض لنت را بررسی می‌کنیم.

اهمیت لنت ترمز جلو خودرو در این موارد بسیار مهم است.

بیشنر بخوانید: مهم تزین نشانه های تعویض لنت ترمز

 

1.کشیده شدن فرمان هنگام ترمز

درصورت کشیده شدن فرمان خودرو به یک سمت هنگام ترمزگیری، احتمالا این مشکل از لنت‌ها است.

خرابی کالیپر نیز در این زمینه تاثیرگذار بوده و نباید نادیده گرفته شود.

 

2.صدای سوت کشیدن یا سروصدای غیرعادی

هنگام بلند شدن صدای سوت کشیدن یا سروصدای غیرعادی باید لنت‌های خودرو را تعویض کنید. درصورت شنیدن این صدا احتمالا لنت‌ها کاملا تمام شده و هنگام ترمزگیری آسیب جدی به دیسک وارد می‌شود.

 

3.لرزش پدال

لرزش پدال هنگام ترمزگیری, علامت و هشداری جدید در زمینه اتمام لنت است. با توجه به این موضوع، حتما لرزش پدال هنگام ترمزگیری را درنظر داشته باشید. اهمیت لنت ترمز جلو خودرو با مشاهده این موضوع از بین می‌رود.

لنت‌ها با فشار زیاد سوخته شده و نیازمند تعویض خواهند بود.

 

4.کاهش توان ترمزگیری

درصورت خرابی لنت پدال ترمز به خوبی کار نکرده و توان ترمزگیری کاهش می‌یابد. از همین جهت، هشداری در زمینه اتمام لنت ترمز را به راننده می‌دهد. البته این موضوع دلیل اصلی آن نبوده و شاید نقص‌های دیگری نیز وجود داشته باشد.

اما به محض مواجه با این مشکل لنت‌های خودرو را مورد بررسی قرار دهید.

 

5.روشن شدن چراغ اعلان ترمز

از دیگر دلایل آگاهی از اتمام لنت ترمز یا فرسایش آن فعال شدن چراغ اعلان ترمز است. این چراغ به محض تمام شدن لنت ها روشن شده که این تکنولوژی در خودرو های قدیمی وجود ندارد.

اما در برخی موارد احتمال نقص در سایر قطعات ترمز نیز وجود دارد. اما به محض مشاهده این مورد حتما لنت‌های خودرو را مورد بررسی قرار دهید. در این شرایط خیال خود را در این زمینه راحت خواهید کرد.

 

چه گونه بفهمیم به چه لنت ترمزی نیاز داریم؟

برای خرید لنت ترمز جلو ال نود باید در نظر داشته باشید که لنت ها چه مدت برای دوام و ماندگاری موتور در هنگام درگیر شدن لنت ترمز طراحی شده اند.

سطوح گرد و غبار: لنت های ترمز ممکن است گرد و غبار را جمع کنند که سپس به چرخ شما می چسبد.

 

نتیجه‌گیری نهایی

اهمیت لنت ترمز جلو خودرو در تمام خودروها قابل مشاهده است. این قطعه درصورت خرابی مشکلات بسیاری به وجود می آورد که رانندگان باید آن را تعویض کنند. به علاوه، لنت ترمز هنگام خرابی علائمی از خود نشان می‌دهد.

با مشاهده این علائم باید به مکانیکی مراجعه کرده و لنت‌های ترمز را مورد بررسی قرار دهید.

رنوپخش امیدوار است با خواندن این مطلب اطلاعات مورد نیاز در مورد اهمیت لنت ترمز جلو به دست آورده باشید.

 

از طریق شماره تلفن های زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.

021-33950976

021-33969813

 

برای ورود به تلگرام رنوپخش اینجا را لمس کنید.

برای ورود به اینستاگرام رنوپخش اینجا را لمس کنید.

شما اینجا هستید: