در این مطلب رنوپخش قصد دارد تا به سوال بهترین روغن موتور مخصوص خودرو رنو را چگونه انتخاب کنیم پاسخ دهد پس با ما همراه باشید.

روغن موتور از جمله نیازهای اصلی خودرو جهت برخورداری از عملکردی مناسب است. موتور به عنوان قلب تپنده خودرو شناخته شده که بی توجهی به آن خسارات جبران‌ناپذیری به اتومبیل وارد می‌کند.

استفاده از روغن موتور مناسب، راه حلی جهت بهبود عملکرد و افزایش طول عمر موتور محسوب می‌شود.

عمر موتور اتومبیل تا حد بالایی به نوع روغن موتور مورد استفاده بستگی دارد. از همین جهت، به منظور افزایش عمر موتور باید روغن‌های باکیفیت و مناسب را مورد استفاده قرار دهید.

انتخاب یک روغن موتور مناسب برای خودروی شما از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه، بررسی می کنیم که بهترین روغن موتور مخصوص خودرو رنو را چگونه انتخاب کنیم.

 

روغن موتور چیست و چه نقشی در خودرو دارد؟

عکس روغن موتور مخصوص رنو

روغن موتور ترکیبات پیچیده‌ای داشته که از روغن پایه و انواع افزودنی‌ها تشکیل شده است. تمام خودروها، به منظور برخورداری از عملکرد صحیح باید روغن موتور مناسب داشته باشند.

درواقع، روغن موتور عنصری ضروری برای موتور خودرو بوده و اهمیت بالایی دارد. اهمیت بهره‌گیری از روغن موتور با افزایش سن موتور بیشتر احساس می‌شود.

روغن موتور با عنوان روانکار نیز شناخته شده که کاربردهای بسیاری دارد. کاهش اصطکاک، سایش و حرارت میان اجزای مکانیکی درارتباط با موتور از جمله کاربردهای آن است.

این محصول انواع مختلفی داشته و باید با بهترین روغن موتور مخصوص خودرو رنو آشنایی داشته باشید. روغن موتور، قلب تپنده خودرو را از عمر طولانی برخوردار کرده و موتور از آن تغذیه می‌کند.

عدم استفاده از روغن موتور مناسب، منجر به خرابی موتور و درنهایت آسیب جدی آن می‌شود.

 

نقش روغن موتور در خودرو

نقش اصلی روغن موتور، روان‌سازی و کاهش اصطکاک میان اجزای موتور است. البته روغن موتورها وظایف مهم دیگری در خودرو نیز برعهده دارند.

همانطور که اشاره شد، روغن موتور به عنوان تغذیه برای موتور خودرو کاربرد خواهد داشت. از جمله نقش‌های روغن موتور در خودرو شامل موارد زیر می‌شود:

 

  • پیشگیری از زنگ‌زدگی و خوردگی موتور

  • پاک کننده موتور با خرید بهترین روغن موتور مخصوص خودرو رنو

  • تعلیق مواد حاصل از سایش قطعات

  • آب بندی موتور خودرو

  • افزایش طول عمر و کارایی موتور

  • محافظ از سطوح فلزی موتور


عوامل تاثیرگذار بر انتخاب بهترین روغن موتور

روغن موتور ماشین

 

جهت انتخاب روغن موتور مناسب باید چند عامل مهم را در نظر داشته باشید. این عوامل به شما در انتخاب روغن موتور مخصوص خودرو کمک می‌کند.

روغن موتور محصولی مهم در خودرو بوده و باید به نکات زیر هنگام خرید آن توجه داشته باشید:

 

1- بررسی استانداردهای روغن

استانداردهای مندرج بر روی بطری روغن موتور را بررسی کنید. روغن موتورهای باکیفیت ساخته شده از استاندارد API و ACEA هستند.

هریک از این روغن موتورها در انتخاب بهترین روغن موتور مخصوص خودرو رنو موثر خواهند بود.

 

2- توجه به ویسکوزیته روغن موتور

انتخاب روغن موتور و انواع آن با توجه به شرایط آب و هوایی محل زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است. این موضوع، به نوع ویسکوزیته روغن موتور بستگی دارد.

ویسکوزیته به معنای رقیق یا غلیظ بودن روغن موتور خودرو است. روغن موتور در هوای سرد سفت شده و خودرو در زمستان به سختی روشن می‌شود.

 

3- انتخاب نوع روغن موتور

عامل مهم دیگر در انتخاب بهترین روغن موتور، توجه به نوع آن است. روغن موتورها از لحاظ روش تولید به سه دسته سنتتیک، نیمه سنتتیک و معمولی تقسیم می‌شوند.

 

4- تعیین رتبه‌بندی دیزلی یا بنزینی روغن موتور

هنگام خرید بهترین روغن موتور مخصوص خودرو رنو دیزلی یا بنزینی بودن آن را تعیین کنید. موتورهای دیزلی نسبت تراکم بالاتری داشته و بسیار سریع داغ می‌شوند.

از همین جهت، در فرمول روغن موتور مورد استفاده مواد پاک کننده بیشتری باید داشته باشد.

 

5- چک تاییدیه‌ها

روی بطری باید تاییدیه OEM و کدهایی وجود داشته باشد. این کدها بیانگر تاییدیه روغن موتورها از استانداردهای مختلف است.

 

6- بررسی قیمت روغن موتور

قیمت روغن موتور در بازار متنوع بوده و انتخاب آن به بودجه شما بستگی دارد. نوع روغن موتور، ویسکوزیته، کیفیت، برند سازنده و غیره از جمله عوامل موثر بر قیمت آن هستند.

برای مثال روغن موتور خارجی از روغن موتور تولید داخل گران‌تر است. اما در خرید بهترین روغن موتور مخصوص خودرو رنو نمونه مرغوب آن را انتخاب کنید.

 

بیشتر بخوانید: انواع روغن موتور و مقایسه آن‌ها

تشخیص کیفیت روغن موتور خوب برای خودروهای رنو 

 

بهترین روغن موتور مخصوص خودرو رنو

 

متخصصان به منظور تشخیص بهترین روغن موتور مخصوص خودرو رنو چند راه حل ارائه داده‌اند. این راه حل‌ها شناسایی روغن موتور اصل از تقلبی را آسان می‌کند.

 

  • برچسب و کیفیت چاپ روی ظرف روغن: شرکت‌های تولیدکننده جهت جلوگیری از تقلب، از برچسب‌های واضح و رنگ روشن استفاده می‌کنند.

  • کیفیت و ظرف روغن موتور: در این مورد به ظاهر، استحکام و تمیزی ظرف توجه داشته باشید.

  • رنگ و بوی روغن موتور: روغن موتورهای اصلی معمولا فاقد ذرات کدر و سیاه هستند. روغن موتورهای تقلبی در خرید بهترین روغن موتور مخصوص خودرو رنو بوی تند و رنگ کدر دارند.

با توجه به این موارد، تشخیص روغن موتور خوب برای خودروهای رنو آسان خواهد بود. به این ترتیب روغن موتور مناسب همراه با دوام بالا خریداری خواهید کرد.

انتخاب روغن موتور مناسب خودروهای رنو موجب عملکرد بهتر موتور می‌شود.

 

کدام روغن موتور برای خودروهای رنو بهتر است؟

روغن موتور از برند Elf برای استفاده در خودروهای رنو توصیه می‌شود. اما برند bt روغن موتور Renovation را نیز برای استفاده در خودروهای رنو پیشنهاد می‌کند.

این روغن به تایید شرکت رنو نیز رسیده و از خصوصیات یک روغن موتور باکیفیت برخوردار است. روغن موتور بد به موتور یک خودرو با حساسیت بالا آسیب می‌رساند.

بهترین روغن موتور مخصوص خودرو رنو باید استانداردهای لازم را داشته باشد. در غیر اینصورت، صدمات بسیاری به خودرو وارد شده و هزینه بالایی برای صاحب آن به دنبال خواهد داشت.

امروزه روغن موتورهای بی کیفیت بسیاری به بازار عرضه شده و در انتخاب نمونه مرغوب آن باید هوشیار باشید. روغن موتور تقلبی عواقب جبران نا‌پذیری برای سیستم خودروهای رنو به دنبال دارد.

 

نتیجه‌گیری نهایی

روغن موتور از جمله مواد مورد نیاز برای قلب تپنده خودرو یعنی موتور است. این محصول به مقدار بالایی به بازار عرضه شده و شناسایی نمونه مرغوب آن اهمیت بالایی دارد.

در خرید روغن موتور مخصوص خودروهای رنو نیز باید دقت بالایی به خرج دهید. تشخیص بهترین روغن موتور مخصوص خودرو رنو با توجه به موارد فوق امکان‌پذیر خواهد بود.

رنوپخش امیدوار است با خواندن این مطلب به جواب سوال بهترین روغن موتور مخصوص خودرو رنو  رسیده باشید.

برای خرید روغن موتور رنو الف ساندرو و روغن موتور الف ال 90 به لینک آن مراجعه فرمایید.

 

از طریق شماره تلفن های زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.

021-33950976

021-33969813

برای ورود به تلگرام رنوپخش اینجا را لمس کنید.

برای ورود به اینستاگرام رنوپخش اینجا را لمس کنید.

 

 

شما اینجا هستید: