درباره زنجیر چرخ ها که از لوازم یدکی بسیار ضروری برای لاستیک ماشین ها هستند در این مطلب می خواهیم توضیحاتی بدهیم…لذا با ما همراه باشید تا اگر سوالی درباره این نوع زنجیر چرخ ها دارید به پاسخ آن دست پیدا کنید …

 

نحوه بستن و عملکرد زنجیر چرخ خودرو

 

زنجیر چرخ چیست ؟

زنجیر چرخ همانطور که از اسم آن مشخص است یک  زنجیر برای لاستیک های ماشین است که برای جلوگیری از لیز خوردن و یا به عبارتی دیگر سرخوردن ماشین  هنگام رانندگی در  فصول سرما و معمولا در جاده های لغزنده و پر پیچ و تاب استفاده می شود..

 

نداشتن زنجیر چرخ می تواند برای سرنشینان یک خطر بسیار جدی محسوب شود که این خطرها هم میتواند جانی و هم مالی باشد لذا پیشنهاد فروشگاه

رنو پخش به شما خریداری کردن این زنجیر چرخ هاست که با توجه به تنوع لاستیک ها و همچنین انواع ماشین ها به طبع متفاوت است در ادامه همین مطلب درباره انواع مختلف زنجیر چرخ خودرو خواهیم گفت پس تا پایان همراه ما باشید

 

انواع زنجیر چرخ ها چیست ؟

پلیمری، زله ای، تسمه ای ، ابریشمی، پلاستیکی ، کمربندی 

قابل ذکر است که زنجیر چرخ ابرشمی به نام زنجیر چرخ پارچه ای هم دربازار گفته می شود……

 

نحوه بستن و عملکرد زنجیر چرخ خودرو

نحوه بستن و عملکرد زنجیر چرخ خودرو

 

 

سوال : تفاوت این زنجیرچرخ ها در چیست ؟

 

زنجیر چرخ‌های پلیمری و یا ژله‌ای نیز ‌در بازار با استقبال خوبی مواجه هستند و برای کسانی که دردسر زنجیر چرخ را نمی‌خواهند گزینه مناسبی بوده اما قیمتشان قدری بالا است.

 

اما با این همه می‌توان رتبه دوم را از نظر میزان فروش به این نوع زنجیر چرخ‌ها اختصاص داد. این نوع زنجیر چرخ‌ها به صورت پکیج‌هایی کاملا شیک و مرتب در بازار موجود بوده و به صورت کمربندی به دور رینگ خودروی شما بسته می‌شوند و باید گفت نصب آنها ‌روی رینگ‌های اسپرت با دردسر کمتری همراه است.

 

نحوه بستن و عملکرد زنجیر چرخ خودرو

نحوه بستن و عملکرد زنجیر چرخ خودرو

 

زنجیر چرخ‌های تسمه‌ای نیز در بازار موجود هستند که به گفته بازاری‌ها با عرضه انواع زنجیر چرخ‌های پلیمری استقبال از آنها کمتر شده است. این نوع زنجیرها به صورت تسمه به دور لاستیک و به موازات هم نصب می‌شوند و می‌توان گفت توانایی کمتری نسبت به انواع پلیمری دارند.

 

 

زنجیرهای ابریشمی یا پارچه‌ای نیز در بازار قابل خریداری هستند. البته نمی‌توان اسم آنها را زنجیر چرخ گذاشت، چرا که از زنجیر یا میخ ساخته نشده و تنها با افزایش اصطکاک سعی در عدم لیزخوردن تایرهای اتومبیل برای روی معابر یخ‌زده دارند.

 

جهت درک بهتر مطالب کلیپ زیر را مشاهده بفرمایید

 

 

تندر90

تندر90

برچسب‌ها,
شما اینجا هستید: