۶,۷۰۰ بازدید
0دیدگاه

رنوپخش در این مطلب قصد دارد شما را در مورد زمان تعویض تسمه تایم ال نود راهنمایی کند؛ با ما همراه باشید.

تسمه تایم در خودرو از اهمیت بالایی برخوردار بوده و وظیفه مهمی برعهده دارد. این قطعه سرعت گردش میل سوپاپ را با میل لنت هماهنگ می‌کند. تسمه تایم دارای مدت زمان مشخصی در استفاده بوده و پس از مدتی باید تعویض شود.

از همین جهت، تعویض یا بررسی به موقع تسمه تایم از اهمیت بالایی برخوردار است. خودروی رنو ال نود از جمله اتومبیل‌های پرطرفدار در بازار است. این خودرو نیز مانند سایر خودروها دارای تسمه تایم بوده و تعویض به موقع آن اهمیت بالایی دارد.

در ادامه این مقاله، به بررسی زمان تعویض تسمه تایم ال نود و اطلاعات مربوط به آن می‌پردازیم.

 

زمان تعویض تسمه تایم خودرو ال 90

در خودروی ال نود محفظه‌ای وجود داشته که عملیات احتراق به راحتی در آن ایجاد می‌شود. در همین زمان، تسمه تایم ال 90 به راحتی این عملیات را انجام می‌دهد. این قطعه پس از مدتی استفاده باید تعویض شده و نمونه جدید جایگزین آن شود.

بهترین زمان تعویض تسمه تایم ال 90 بنابر اعلام شرکت رنو، هر 60 کیلومتر است. هر 60 هزار کیلومتر معمولا برابر با چهار سال شده که باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

عدم تعویض به موقع تسمه تایم، پارگی آن حین رانندگی و درنتیجه خاموش شدن اتومبیل را به دنبال دارد. زمان تعویض تسمه تایم ال نود نیز پیش از این مرحله باید صورت بگیرد.

عدم توجه به این مورد کجی سوپاپ‌ها و شکستن پیستون‌ها را به دنبال خواهد داشت.

 

اهمیت تعویض تسمه تایم ال 90

همانطور که اشاره شد، تسمه تایم درصورت پارگی خسارات مالی بیشتری به بار می‌آورد. به علاوه، بروز خسارات جانی با پارگی تسمه تایم ال 90 افزایش می‌یابد. به منظور جلوگیری از آشفتگی سوپاپ‌ها، توجه به زمان تعویض این قطعه اهمیت بالایی دارد.

تمام قطعات خودرو پس از مدتی استفاده دچار استهلاک شده که باید مورد تعویض قرار بگیرند. از همین جهت، زمان مناسبی جهت تعویض تسمه تایم درنظر گرفته شود. به علاوه، برخورد سوپاپ با سایر قطعات خودرو، خسارات دیگری ایجاد می‌کند.

بنابراین، زمان تعویض تسمه تایم ال نود و توجه به عملکرد آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

دلایل تعویض تسمه تایم ال 90

هنگام ایجاد ترک در تسمه تایم ال 90، جهت جلوگیری از بروز مشکل باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. دلیل دیگر جهت تعویض تسمه تایم ال 90، از بین رفتن دندانه‌های آن است. مشاهده این عامل به معنای اتمام عمر تسمه تایم در خودروی ال نود خواهد بود.

درصورت عدم کارکرد درست موتور نیز باید تسمه تایم را مورد بررسی قرار دهید. از دیگر دلایل تعویض تسمه تایم ال 90، عدم کارکرد مناسب آن هنگام دورگیری بالای موتور است. به علاوه، هنگام استارت زدن نیز صدای ناهنجاری از خودرو منتشر می‌شود.

زمان تعویض تسمه تایم ال نود با درنظر داشتن این موارد فرا رسیده است. موارد دیگر مانند مصرف سوخت بیشتر و انتشار گاز زیاد از اگزوز از دیگر دلایل تعویض تسمه هستند.

 

عمر مفید تسمه تایم ال 90

 عمر مفید تسمه تایم به نوع خودرو بستگی داشته و برای خودروی ال نود در حد بالایی قرار دارد. البته عملکرد خودرو در این زمینه نیز بسیار حائز اهمیت است. جهت بررسی زمان تعویض این قطعه نیز باید از طریق نمایندگی‌های معتبر اقدام شود.

در این شرایط، از بروز مشکلات بعدی در خودرو جلوگیری خواهد شد. توجه به زمان تعویض تسمه تایم  و مراجعه به مراکز معتبر، از هزینه‌های اضافی نیز جلوگیری می‌کند.

برخی از مراکز در این زمینه هزینه بالایی در قبال جنس بی کیفیت از مشتریان دریافت خواهند کرد. بنابراین، به منظور جلوگیری از هزینه اضافی به نمایندگی‌های معتبر در این زمینه مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه تعویض تسمه تایم رنو ساندرو

 

وظیفه تسمه تایم ال 90

این قطعه قادر به هماهنگ‌سازی سرعت گردش میل سوپاپ با سایر سیستم‌های خودرو مانند میل لنگ است. محفظه احتراقی در این بخش از خودرو وجود داشته که این عملیات را بدون ایجاد مشکلی اجرا می‌کند.

انجام این فرآیند توسط تسمه تایم ال 90 صورت گرفته که اهمیت بالایی دارد. به علاوه، در بررسی زمان تعویض تسمه تایم ال نود به اهمیت آن در حرکت راحت اتومبیل اشاره می‌شود. تسمه تایم سرعت گردش میل در قسمت‌های درونی خودرو را هماهنگ می‌کند.

به عبارتی تسمه تایم عامل اصلی تراکم و مکش در موتور خودرو است. کارکرد و عملکرد واقعی این قطعه‌ها در ارتباط با تخلیه و احتراق در خودرو را این قطعه مشخص می‌کند.

 

معرفی بهترین تسمه تایم در رنو پخش

در معروفی بهترین تسمه تایم فروشگاه رنو پخش ابتدا باید به نکاتی توجه کنید. توجه به محل نصب و قرارگیری تسمه تایم در ال نود از اهمیت بالایی برخوردار است. درصورت جابه‌جایی تسمه ال 90 در کارکرد موتور اختلال ایجاد می‌شود.

خرید تسمه تایم ال نود از فروشگاه رنو پخش، ضمانت اصالت محصول را به مشتریان خودد می‌دهد. دقت به برچسب‌های موجود در تسمه تایم نشانه اصالت کالا است. سرویس‌های دوره‌ای برای خودروی ال نود نیز باید تحت نظر کارشناسان صورت بگیرد.

در این صورت مشکل چندانی برای خودرو و صرف هزینه اضافی به وجود نخواهد آمد. از همین جهت، هنگام خرید و تعویض تسمه تایم حتما به این موارد توجه داشته باشید.

 

نتیجه‌گیری نهایی

تسمه تایم ال نود قطعه‌ای مهم در این خودرو بوده که وظایفی برعهده دارد. این قطعه دارای مدت زمان مشخصی در استفاده بوده و پس از آن باید تعویض شود.

با رعایت این موارد، مشکلی در تسمه تایم و عملکرد آن به وجود نمی آید. جهت تهیه تسمه تایم ال 90 به سایت رنو پخش مراجعه و اقدام به ثبت سفارش کنید.

رنوپخش امیدوار است با خواندن این مطلب اطلاعات مورد نیاز در مورد زمان تعویض تسمه تایم ال نود را به دست آورده باشید.

 

 

از طریق شماره تلفن های زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.

021-33950976

021-33969813

 

برای ورود به تلگرام رنوپخش اینجا را لمس کنید.

برای ورود به اینستاگرام رنوپخش اینجا را لمس کنید.

شما اینجا هستید: