۵۰۶ بازدید
0دیدگاه

رنو داستر یک شاسی بلند کوچک فرانسوی است که نخستین بار در سال 2010 در طی همکاری رنو و داچیا (شاخه رومانیایی رنو) معرفی و تولید شد. این خودرو در بازار‌های جهانی با نام داچیا داستر شناخته می‌شود و در تیپ‌های PE و SE به صورت تک دیفرانسیل و دو دیفرانسیل ساخته میشود.
چند ماه پیش، در نمایشگاه خودروی فرانکفورت از خودرو داستر مدل 2018 رونمایی شد. این خودرو نسل دوم داستر محسوب می‌شود و در بسیاری نقاط دنیا با برند داچیا عرضه نخواهد شد و با برند رنو وارد بازار خواهد شد. یکی از دلایلی که رنو اقدام به تولید نسل دوم این خودرو کرده است، بازار بسیار بزرگ خودرو‌های شاسی بلند اقتصادی در آمریکای جنوبی می باشد که میزان فروش آن تقریباً با کشور‌های اروپایی برابری می‌کند.

در خصوص طراحی داستر باید به جلو پنجره‌ی جدید آن و طراحی متفاوت قسمت عقب توجه کرد. در این خودرو یک نوار نقره‌ای رنگ بر روی صندوق عقب وجود دارد که هم به زیبایی نمای عقب خودرو کمک می کند و هم نقش دستگیره‌ی درب صندوق عقب را بازی می‌کند. این نوار نقره‌ای رنگ در نسل قبلی به رنگ مشکی بود، اما در نسل دوم به رنگ نقره‌ای درآمده است . از مهم‌ترین تفاوت آن‌ها می‌توان خروجی‌های سیستم تهویه را بیان کرد که در مدل‌های داچیا از سه خروجی گرد استفاده شده، اما در رنو داستر از دو عدد خروجی مستطیلی شکل استفاده شده است.
همچنین رنو داستر 2018 دارای غربیلک فرمان زیباتری در مقایسه با داچیا داستر است و نشان دهنده‌های پشت آمپر آن نیز دارای حاشیه کرومی هستند.
در مورد مشخصات فنی خودرو باید گفت که رنو پیشرانه‌ی جدیدی را برای این خودرو عرضه نکرده و از همان پیشرانه‌های قبلی استفاده می‌کند. مدل ضعیف‌تر این خودرو به یک پیشرانه‌ی چهار سیلندر 1.6 لیتری مجهز است که می‌تواند 115 اسب بخار قدرت تولید کند. این مدل هم به صورت دیفرانسیل جلو و هم به صورت چهار چرخ محرک عرضه می‌شود و می‌توان دو نوع جعبه دنده‌ی دستی و یا ضریب متغیر CVT را برای آن سفارش داد.


برای کسانی که خواهان قدرت بیشتر هستند، رنو پیشرانه‌ی چهار سیلندر 2 لیتری با قدرت 145 اسب بخار را عرضه می‌کند. مدل‌های دیزلی رنو داستر هم دارای سه مدل هستند که مدل‌های 85 و 93 بخاری DCI به صورت دیفرانسیل و مدل dCi 110 را می‌توان به صورت آپشنال به همراه سیستم چهار چرخ محرک خریداری کرد. همچنین یک جعبه دنده‌ی دو کلاچه‌ی خودکار نیز روی رنو داستر قابل سفارش است که البته تنها در نسخه دیفرانسیل جلوی DCI 110 می‌توان آن را سفارش داد.

 

داستر
داستر
شما اینجا هستید: