نحوه چک کردن تسمه تایم در رنو ساندرو ، ال90 و مگان عنوان مقاله امروزمون هست

شما در این مقاله یاد میگیرید چطور از وضعیت تسمه ها با خبر شوید و در بهترین زمان برای تعویض تسمه ها اقدام کنید.

تسمه تایم خودرو جز لوازم یدکی رنو می باشد که حتما باید سر تایم تعویض شود.

وظیفه تسمه ها در موتور خودرو

تسمه‌های نصب شده در اطراف موتور باعث می‌شوند اجزائی نظیر کمپرسور، پمپ هیدرولیک فرمان، دینام و واتر پمپ به کار بیفتند.
اکثر خودروها از یک تسمه مارپیچی برای به کار انداختن همه دستگاه‌ ها استفاده می‌کنند.تسمه‌ها با گذشت زمان فرسوده و کهنه می‌شوند و پاره شدن تسمه نیز می‌تواند آسیبی جدی به موتور و اجزاء متصل به آن وارد کند. بنابراین بهتر است هر چند وقت یکبار نگاهی به تسمه ‌های خودرو بیندازید

نحوه چک کردن تسمه تایم

در ادامه نحوه چک کردن تسمه تایم را در چند مزحله ساده یاد خواهید گرفت با ما همراه باشید

✅ مرحله اول هنگامی رانندگی، دقت کنید صدای جیغ ممتد به گوش می‌رسد یا نه؟ چنین صداهایی به معنای این هستند که یک یا چند تسمه فرسوده، شل یا خراب شده‌اند.

✅ مرحله دوم تسمه‌ها را وارسی کنید آیا نشانه‌هایی از فرسودگی به چشم می‌خورند یا نه؟ برای چک کردن تسمه‌ها بهتر است فقط به نشانه‌های بصری اکتفا نکنید. تسمه‌ها را بکشید و به آن‌ها ضربه بزنید تا چنانچه ترک، ساییدگی یا شکنندگی در آن‌ها وجود داشته باشد، متوجه بشوید. در مورد تسمه‌های مارپیچی، بهتر است شیارها و محل چسبیدن لایه‌های مختلف به همدیگر را نیز وارسی کنید.

✅ در مرحله سوم نحوه چک کردن تسمه تایم به دنبال محل‌هایی بگردید که ظاهر لاستیک تسمه صاف و لیز یا براق شده است. مناطق صاف ممکن است باعث بشوند تسمه سر بخورد و پیش زمینه‌ای برای جوش آوردن موتور باشد.

✅ مرحله چهارم پولی‌ها را بازرسی کنید. ببینید لاستیک روی پولی‌ها ته‌نشین نشده باشد و قسمت‌هایی از پولی شکسته نشده باشد چون می‌تواند به تسمه گیر کند و باعث پاره شده آن بشود. تراز بودن تسمه‌ها بر روی چولی‌ها را نیز مورد بازدید قرار بدهید. تسمه‌ها باید صاف و مستقیم روی پولی‌ها قرار گرفته باشند.

✅ مرحله پنجم شل یا سفت بودن تسمه را چک کنید. بلندترین قسمت از تسمه را مورد آزمایش قرار بدهید. تسمه نباید بیشتر از 2.5 سانتی‌متر جای بازی داشته باشد.

بسیار خب در 5 مرحله نحوه چک کردن تسمه تایم ساندرو – ال 90 و مگان را یاد گرفتید

در صورت خرابی و برای خرید تسمه تایم رنو ساندرو و ال 90 از لینک های زیر وارد فروشگاه رنوپخش شوید

روی تصویر خودروی مورد نظرتان کلیک کنید

رنو ساندرو

رنو ساندرو

رنو ال 90

رنو ال 90

شما اینجا هستید:

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه رنو پخش کد تخفیف 10 هزار تومانی هدیه بگیرید