۹۲ بازدید
0دیدگاه

کمپانی رنو نسل جدید موتور های بنزینی خود را معرفی کرد.این موتور محصول مشترک رنو-نیسان و شرکت دایملر است .از مشخصات قابل توجه در این نسل از موتور ها میتوان به مصرف سوخت پایین وکاهش انتشارگاز منوکسید کربن اشاره کرد.

در حال حاضر این موتور در رنو سینک و گرند سینک استفاده می شود.شرکت رنو اعلام داشته است که از این نوع موتور در دیگر محصولات 218 رنو استفاده کند.

این محصول رنو در سه نسخه با قدرت های مختلف عرضه شده است .

Energy TCE نام کامل این محصول رنو است . نسخه پایه این محصول با نام تجاری Energy TCE-115  با 115 اسب بخار قدرت و 4500 دور در دقیقه و 220 نیوتن  متر گشتاور د 1500 دور در دقیقه توسط شرکت رنو معرفی گردیده .نسخه دوم این محصول “Energy TCE-140” که قدرتی معادل 160 اسب بخار و 270 نیوتن متر گشتاور را به وسیله سیستم دو کلاچه انتقال می دهد.

به گفته ی آقای فیلیپه برونت ، نایب رئیس گروه رنو – نیسان این محصول بیش از 40 هزار ساعت آزمایش را پشت سر گذاشته و تمام استاندارد های کیفی رنو -نیسان و دایملر را بدست آورده.

این موتور از تکنولوژی پوشش دهی سیلندر موتور نیسان GT-R بهره مند است که باعث کاهش اصطکاک وبهینه سازی انتقال حرارت شده است .همچنین پاشش مستقیم بنزین 250 بار بیشتر شده و طراحی خاص محفظه احتراق باعث شده ترکیب هوا و سوخت بهینه تر شده باشد .از دیگر تکنولوژی های استفاده شده توسط رنو  اینست که ورودی و خروجی سوپاپ ها بر اساس بار موتور کنترل می شود

این محصوا 1.3 لیتری با سیستم پاشش مستقیم بنزین گشتاور بهتری را در دور موتور های پایین و ثبات بیشتری در دور موتور بالا دارد

در مقاله بعدی میتوانید راجع به پاشش مستقیم بنزین مطالعه نمایید

تندر90

تندر90

شما اینجا هستید: