۲,۰۱۵ بازدید
0دیدگاه

رنوپخش در این مطلب قصد دارد بهترین مارک لنت ترمز ساندرو را به شما عزیزان معرفی کند؛ با ما همراه باشید.

از جمله قطعات مهم در خودرو، ترمز و لنت مربوط به آن است. از جمله وظایف ترمز، کاهش سرعت خودرو بوده و توقف آن را نیز به دنبال دارد. لنت ترمز، اصطکاکی میان دیسک و کاسه ایجاد کرده که منجر به شتاب منفی در خودرو می‌شود.

از همین جهت، این قطعه از اهمیت بالایی در سیستم خودرو برخوردار است. در مقابل، عدم رسیدگی و بررسی به موقع لنت ترمز، عواقب جبران‌ناپذیری به دنبال خواهد داشت. لنت، از جمله قطعات مصرفی خودرو بوده و پس از مدتی باید تعویض شود.

ساندرو نیز از جمله خودروهای نیازمند به تعویض لنت است؛ در ادامه این مقاله به بررسی بهترین مارک  لنت ترمز عقب ساندرو  می‌پردازیم.

 

اهمیت لنت ترمز در خودرو

از جمله دلایل اهمیت لنت ترمز، توقف خودرو در شرایط اضطراری یا عادی است. ترمز بخش امنیتی و مراقبتی خودرو بوده که لنت، قطعه اصلی عملکردی در خودروهای مختلف محسوب می‌شود.

امروزه لنت ترمز حساسیت بالایی در بخش فنی داشته و به قطعه فوق ایمنی شهرت دارد. رانندگی ایمن در تمام شرایط به منظور حفظ سلامت لنت‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

این کار با حفظ جان سرنشینان رابطه مستقیم داشته و نشان‌دهنده کارایی مناسب لنت‌ها خواهد بود. از همین جهت، لنت ترمز از جمله قطعات مصرفی خودرو بوده که سلامت آن تاثیر مستقیم بر ایمنی سفر دارد.

هنگام خرید بهترین مارک لنت ترمز ساندرو نیز باید دقت بیشتری به کار گرفته و بهترین نمونه آن را خریداری کنید.

بیشتر بخوانید: مهم ترین نکات لنت ترمز خودرو

 

عملکرد لنت ترمز

با توجه به قواعد مکانیکی و فیزیکی، جسم ساکن یا درحال حرکت باید نیرویی به آن وارد شود. این نیرو خودرو را از حرکت باز داشته یا منجر به حرکت خودرو می‌شود. متخصصان با بهره‌گیری از طراحی خاص در سیستم ترمز، نیروی ورودی به پدال ترمز را چند برابر کرده‌اند.

این نیرو قادر به کاهش سرعت یا توقف کامل اتومبیل خواهد بود. این قطعه، نیروی اصطکاکی و انرژی جنبشی را گرفته و به انرژی حرارتی تبدیل می‌کند. در این حالت، سرعت خودرو کاسته شده و به حالت سکون در خواهد آمد.

بهترین مارک لنت ترمز ساندرو اصطکاک لازم جهت تولید سایش سیستم ترمز را به وجود می‌آورد. لنت ترمز باید از ضریب اصطکاکی بالایی برخوردار بوده و خاصیت خود را با تغییر درجه حرارت از دست ندهد.

 

چرا باید لنت ترمز را تعویض کنیم؟

پس از گذشت مدتی، سطح اصطکاکی لنت تمام شده و روتر آن فرسوده می‌شود. پس از فرسودگی، لنت‌ها باید تعویض شده و نمونه جدید آن جایگزین گردد. رانندگی با لنت فرسوده بسیار خطرناک بوده و لنت‌های جدید باید سریعا جایگزین شوند.

لنت‌های فرسوده توقف خودرو را با تاخیر مواجه کرده و پدال ترمز سفت نخواهد بود. به علاوه، پدال ترمز پایین‌تر از حد معمول قرار گرفته و قدرت آن به شدت کاهش می‌یابد.

بهترین مارک لنت ترمز ساندرو مانند برخی از قطعات خودرو مدت زمان مصرف داشته و باید هرچندوقت یکبار تعویض شود.

 

مدت زمان تعویض لنت‌ها

با توجه به طراحی و جنس لنت خودرو، این قطعه هر چهل تا صد و ده هزار کیلومتر دوام دارد. اما هر پانزده هزار کیلومتر باید به مکانیکی مراجعه کرده سطح لنت را مورد بررسی قرار دهید.

اما به طور معمول هر پنجاه هزار کیلومتر لنت خودرو را تعویض کرده تا کارایی بالایی داشته باشد. با تعویض به موقع لنت‌ها، از بروز هرگونه حادثه جلوگیری خواهید کرد. این قطعه در صورت فرسودگی کارایی مناسب را نداشته و ترمزگیری را با مشکل مواجه می‌کند.

از همین جهت، بهترین مارک لنت ترمز ساندرو نیز باید در مدت زمان مشخص تعویض شود.

بیشتر بخوانید: مهم ترین نشانه های تعویض لنت ترمز

 

بهترین لنت ترمز

بهترین لنت ترمزها در برابر گرما و حرارت مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند. به علاوه، این قطعه باید از ضریب اصطکاک بالایی برخوردار بوده و استحکام مناسبی داشته باشد. بهترین لنت ترمز از ویژگی‌های بسیاری برخوردار بوده که باید به آن توجه کنید.

در ادامه به بررسی خصوصیات بهترین لنت ترمزها می‌پردازیم.

 

نوع خودرو و وزن آن

هر خودرو لنت مخصوصی داشته و با توجه به مدل آن تعیین می‌شود. جهت تشخیص لنت مناسب خودرو، دفترچه راهنمای آن را مطالعه کرده و نوع لنت آن را پیدا کنید. جهت تشخیص بهترین مارک لنت ترمز ساندرو، چرخ‌ها را باز کرده و آن را مورد بررسی قرار دهید.

درصورت خرید لنت فاقد کیفیت، هنگام ترمزگیری با دردسر مواجه خواهید شد. انواع خودروها، لنت مربوط به خود را داشته و با یکبار هزینه از بروز مشکلات و هزینه‌های سنگین جلوگیری می‌شود. وزن خودرو نیز در انتخاب بهترین مارک‌های لنت ترمز تاثیرگذار است.

از همین جهت، هنگام انتخاب مارک‌های مناسب لنت ترمز نوع خودرو و وزن آن را در نظر داشته باشید.

 

کاربرد خودرو

کاربرد خودرو نیز در انتخاب بهترین مارک لنت، نقش مهمی دارد. درصورت رانندگی با سرعت ایمن و معقول، لنت‌های معمولی برای خودرو مناسب خواهد بود. هنگام انتخاب بهترین مارک لنت ترمز ساندرو نیز به کاربرد آن توجه کنید.

خودروهایی مانند وانت و تاکسی نیازمند لنت‌هایی با مقاومت بالاتر هستند.

 

مسیر تردد خودرو

در انتخاب بهترین لنت ترمز، به مسیر تردد خودرو توجه داشته باشید. برای مثال درصورت تردد از مسیر سربالایی، گردنه و کوه نیازمند لنتی پرتوان خواهید بود. لنت قوی با داغ کردن باید همچنان قدرت ترمزگیری داشته و دچار فرسودگی زودهنگام نگردد.

البته درصورت تردد از مسیرهای هموار لنت‌های معمولی نیز پاسخگو هستند.

 

آب و هوای محیط

آب و هوای محیط مورد رانندگی نیز در انتخاب بهترین لنت ترمز تاثیرگذار خواهند بود. اما زندگی در مناطق گرمسیر یا سردسیر نیازمند دقت بالا در انتخاب لنت است. انتخاب بهترین مارک لنت ترمز ساندرو نیز به این مساله بستگی دارد.

لنت‌های نیمه فلزی در سرما به خوبی عمل نکرده و ترمزگیری را با مشکل مواجه می‌کند. لنت‌ اورگانیک نیز نرم بوده و در هوای گرم کارایی خود را از دست می‌دهد. درصورت زندگی در شرایط آب و هوایی خاص، حتما از مکانیک متخصص جهت انتخاب بهترین لنت کمک بگیرید.

با توجه به این مورد، لنت مناسب را خریداری کرده و در مدت زمان کوتاه با مشکل مواجه نخواهد شد.

 

نوع سیستم ترمز خودرو

نوع سیستم ترمز خودرو نیز در انتخاب بهترین نمونه آن موثر است. خودروهای با ترمز ABS نیازمند لنت‌های باکیفیت‌تری بوده و لنت‌ آسیب‌پذیرتری دارند. بهترین مارک لنت ترمز ساندرو نیز با توجه به سیستم ترمز خودرو تعیین می‌شود.

در خودروهای معمولی، لنت بر روی دیسک چسبیده و چرخ‌ها قفل خواهند شد. از همین جهت، خوردگی لنت‌ها به تعویق افتاده و در مدت زمان طولانی دچار آسیب می‌شوند. اما در خودروهای با سیستم ABS لنت چندین بار با دیسک ارتباط برقرار کرده و سپس آزاد خواهد شد.

از طرفی، قفل شدن سیستم فرمان هنگام ترمزگیری نیز در کار نیست. اکتفا به لنت‌های معمولی در سیستم ترمز ABS به لنت معمولی، عواقبی به دنبال دارد.

 

سرعت رانندگی

رانندگی با سرعت بالا، لنت‌های خودرو را دچار آسیب می‌کند. رانندگی ایمن و مناسب با بهترین مارک لنت ترمز ساندرو نیز آن را با مقاومت بالایی مواجه خواهد کرد. داغی لنت احتمال افزایش خوردگی و تخریب آن را افزایش می‌دهد.

بنابراین، راننده‌های سرعتی باید به سراغ خرید لنت‌های باکیفیتی رفته تا کمتر داغ کند. در اینصورت ترمز به موقع صورت گرفته و به سرعت خنک می‌شود.

 

خودروی معمولی و سنگین

خودروی ساندرو معمولی بوده و در دسته خودروهای سبک قرار می‌گیرد. اما خودروهای سنگین نیازمند ترمزهای قوی‌تری بوده که لنت‌ مناسبی نیز باید داشته باشند. لنت باید سیستم ترمز را تقویت کرده و در برابر حرارت تولیدی بالا دوام بیاورد.

از همین جهت، هنگام انتخاب این لنت‌ها حتما به این نکته توجه کنید. بهترین مارک لنت ترمز ساندرو نیز با توجه به این موضوع تعیین می‌شود.

 

نکات مهم در مورد تعویض لنت ترمز

هنگام فرارسیدن زمان تعویض لنت ترمز، باید به نکات مهم در مورد تعویض توجه کنید. لنت ترمز علائمی را بروز داده که راننده را از تعویض آن آگاه می‌سازد. با مشاهده این موارد باید سریعا لنت ترمز را تعویض کرده و نمونه جدید را جایگزین آن کنید.

  • روشن شدن چراغ هشدار ترمز به معنای بررسی وضعیت ترمز و لنت‌ها است.

  • اتمام لنت ترمز با ایجاد صدا در سیستم ترمز همراه خواهد بود. شنیدن این صدا به معنای اتمام لنت‌ها و تعویض آن‌ها است.

  • درصورت لرزش کل خودرو یا پدال ترمز، وضعیت لنت‌ها باید مورد بررسی قرار بگیرد. بهترین مارک لنت ترمز ساندرو نیز نیازمند بررسی خواهد بود.

  • قدرت ترمز، با آسیب دیدگی لنت یا فرسودگی آن‌ها به شدت کاهش می‌یابد.

  • خودرو هنگام ترمزگیری به یک جهت کشیده شده و مشکلاتی به وجود می‌آورد.


از همین جهت، با مشاهده عوامل فوق، باید نسبت به تعویض لنت ترمز اقدام کنید. عدم توجه به این موضوع عواقب جبران‌ناپذیری به دنبال داشته و مشکلاتی رقم می‌زد.

بنابراین، به نکات مهم در مورد تعویض لنت ترمز و نشانه‌های تعویض آن توجه داشته باشید.

 

لنت ترمز و انواع آن

لنت ترمز انواع مختلفی داشته که پرکاربردترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

  • اورگانیک

  • لنت فلزی

  • نیمه فلزی

  • لنت سرامیکی

نتیجه‌گیری نهایی

لنت ترمز از جمله قطعات حساس خودرو بوده که باید نسبت به نگهداری آن حساس باشید. این قطعه باید در مدت زمان مشخص تعویض شده و مورد بررسی قرار بگیرد.

بهترین مارک لنت ترمز ساندرو نیز شامل موارد مختلفی شده که باید هنگام خرید آن را مورد بررسی قرار دهید. امیدواریم با مطالعه این مقاله با خصوصیات و عملکرد بهترین مارک لنت خودروی ساندرو آشنا شده باشید.

رنوپخش امیدوار است با خواندن این مطلب اطلاعات مورد نیاز در مورد بهترین مارک لنت ترمز ساندرو را به دست آورده باشید.

برای خرید محصولات زیر بر روی آن کلیک کنید.

لنت جلو تالیسمان

لنت عقب تالیسمان

 

 

از طریق شماره تلفن های زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.

021-33950976

021-33969813

برای ورود به تلگرام رنوپخش اینجا را لمس کنید.

برای ورود به اینستاگرام رنوپخش اینجا را لمس کنید.

شما اینجا هستید: