رنوپخش در این مطلب قصد دارد شما عزیزان را در مورد لنت عقب چیست و چه وظیفه‌ای دارد راهنمایی کند؛ با ما همراه باشید.

لنت ترمز، از جمله اجزای موجود در سیستم‌ خودرو بوده و نقش مهمی ایفا می‌کند. این قطعه با توجه به حساسیت بالا، به قطعه فوق ایمنی با استاندارد گرید A شناخته می‌شود.

از همین جهت، کیفیت بالای لنت ترمز با امنیت و حفظ جان سرنشینان رابطه مستقیم دارد. لنت ترمز، از جمله قطعات مصرفی بوده که طول عمر آن با توجه به کارکرد خودرو محاسبه می‌شود.

تعویض به موقع لنت و مراجعه جهت تعویض آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

لنت عقب چیست؟

همانطور که اشاره شده، لنت به عنوان قطعات مهم در خودرو شناخته می‌شود. خرابی لنت، موجب ایجاد خسارت‌های جانی و مالی فراوانی شده که باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

در غیراینصورت، خودرو به خوبی ترمز نکرده و مسافت طولانی را طی می‌کند. لنت عقب خودرو نیز درصورت خرابی، باید سریعا تعویض شود. این لنت نیز وظیفه مهمی در ترمزگیری خودرو ایفا می‌کند.

با توجه به موارد فوق، لنت ترمز عقب باید پس از مدتی با مشاهده علائم زیر تعویض شوند.

بیشتر بخوانید: تفاوت لنت جلو و لنت عقب

 

شنیدن صدای جیغ لنت

در بررسی لنت عقب چیست و چه وظیفه ای دارد ابتدا به زمان تعویض آن می‌پردازیم. شنیده شدن صدای جیغ لنت، از جمله راه‌های تشخیص تمام شدن لنت ترمز است.

این سوت به صورت ممتد نبوده و پس از مدت کم از بین خواهد رفت. فاصله بین لنت و روتور باید از شش میلی‌متر بیشتر بوده و درصورت کم بودن باید تعویض شود.

 

عدم تناسب بین عملکرد ترمز با فشردن پدال

از دیگر موارد در بررسی لنت عقب چیست و چه وظیفه‌ای دارد عدم تناسب بین عملکرد ترمز با فشردن پدال است. هنگام فشردن پدال ترمز به فشار بیشتر جهت ترمزگیری نیاز خواهید داشت.

پایین رفتن بیش از حد پدال ترمز نیز نشانه فرسایش لنت عقب و اشکال در سیستم هیدرولیک است. از همین جهت، باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

 

شنیدن صدای خرخر در لنت ترمز عقب

در سیستم لنت ترمز، قطعه‌ای فلزی در بالای لنت قرار دارد. هنگام اتمام لنت ترمز، این قطعه با روتور برخورد کرده و صدای خرخر ایجاد می‌کند. درصورت عدم تعویض، قطعه فلزی به روتور برخورد کرده و آن را خراب خواهد کرد.

به علاوه، به دلیل برخورد مداوم گرمی و دود شدن ترمز را به دنبال خواهد داشت. بنابراین با آشنایی لنت عقب چیست و چه وظیفه‌ای دارد به این مساله توجه کنید.

 

کشیده شدن خودرو هنگام ترمزگیری

یکی از دلایل کشیده شدن خودرو هنگام ترمزگیری، اتمام لنت ترمز آن است. برای مثال، هنگام تعویض یک لنت و اتمام لنت دیگر، خودرو به سمت دارای لنت کشیده می‌شود. این یکی از مشکلات مهم در خودرو بوده که منجر به بروز تصادفات شدید می‌گردد.

 

چرا باید لنت ترمز را تعویض کرد؟

لنت ترمز نیز مانند قطعات دیگر دیر یا زود دچار استهلاک می‌گردد. اما با رانندگی صحیح همراه با ترمزها‌ی آرام، تا حدودی امکان تعویق تعویض لنت وجود دارد. جهت اعمال فشار کمتر بر روی چرخ‌های خودرو، میزان بار آن را کاهش دهید.

از همین جهت، در بررسی لنت عقب چیست و چه وظیفه‌ای دارد حتما به این نکته توجه داشته باشید. هنگام تعویض لنت ترمز عقب و ترمزگیری، این کار کمی خشک انجام خواهد شد. اما وضعیت لنت‌ها پس از چند کیلومتر رانندگی به وضعیت مطلوب باز می‌گردد.

درصورت اقدام به مسافرت‌های طولانی، حتما از پیش نسبت به بررسی لنت‌های خودرو اقدام کنید. تعویض لنت عقب در روزهای آخر پیش از سفر، موجب بروز مشکل در رانندگی می‌شود.

بیشتر بخوانید: نشانه های تعویض لنت ترمز

 

وظیفه لنت عقب

لنت عقب وظیفه تولید نیروی اصطکاکی انرژی جنبشی و نیروی متحرک به انرژی حرارتی را دارد. سپس انرژی حرارتی را در فضا پخش کرده و خودرو را از حرکت باز می‌دارد. لنت عقب وظیفه کاهش سرعت خودرو را نیز دارد.

لنت کاسه ترمز را نباید خراش داده و باید ایمنی را برای آن برقرار کرد. به علاوه، لنت باید از ضریب اصطکاکی بالا و پایداری برخوردار باشد. تغییرات درجه حرارت نیز نباید منجر به تغییر خاصیت لنت‌ها شود.

از دیگر وظایف لنت عقب، برخوردار از مقاومت در برابر سائیدگی است.

 

لنت ترمز عقب کپچر چه قدر دوام می آورند؟

لنت ترمز عقب کپچر باید بین 25000 تا 60000 مایل دوام بیاورد و دیسک های ترمز به طور متوسط ​​حدود 50000 مایل دوام بیاورند. راه های آسان زیادی برای ماندگاری طولانی تر وجود دارد، مانند ترمز ملایم و موتور.

 

نحوه تشخیص اتمام لنت ترمز عقب

تمام سیستم‌های هیدرولیکی موجود در خودرو، از مخزن روغن مخصوص برخوردار هستند. با کاهش سطح روغن، امکان تشخیص اتمام لنت ترمزهای عقب وجود دارد.

در ترمزهای ABS این سیستم به صورت خودکار هشدار داده و راننده را از اتمام آن مطلع می‌سازد. لنت ترمز عقب ماندگاری بیشتری نسبت به لنت‌های جلوی خودرو دارد.

از دیگر موارد در لنت عقب چیست و چه وظیفه‌ای دارد ، حداکثر تا 100 هزار کیلومتر را پوشش خواهند داد.

به طور کلی، با شنیدن صدای دلخراش و لرزش در پدال نسبت به تعویض لنت‌های خودرو اقدام کنید.

 

خرید لنت ترمز از فروشگاه رنو پخش

فروشگاه رنو پخش، عرضه کننده انواع لنت جلو و عقب خودروهای رنو است. این فروشگاه، بازاری اینترنتی بوده که تمام قطعات خودروهای رنو را عرضه می‌کند. امکان خرید انواع قطعات مربوط به خودرو از این فروشگاه نیز وجود دارد.

خرید لنت‌های عقب و جلوی خودرو را از طریق سایت رنو پخش انجام دهید. پس از ثبت سفارش، محصول مورد نظر در مدت زمان کوتاه به دست شما خواهد رسید.

برای خرید لنت عقب ساندرو، لنت عقب داستر، لنت عقب فلوئنس، لنت عقب سیمبل به رنو پخش مراجعه فرمایید.

 

نتیجه‌گیری نهایی

در بررسی لنت عقب چیست و چه وظیفه‌ای دارد، این محصول از جمله قطعات مهم خودرو محسوب می‌شود. لنت عقب وظیفه مهمی برعهده داشته و درصورت اتمام علائمی از خود نشان می‌دهد. درصورت اتمام لنت عقب، باید سریعا نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

رنوپخش امیدوار است با خواندن این مطلب اطلاعات مورد نیاز در مورد لنت عقب چیست و چه وظیفه‌ای دارد را به دست آورده باشید.

 

 

از طریق شماره تلفن های زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.

021-33950976

021-33969813

برای ورود به تلگرام رنوپخش اینجا را لمس کنید.

برای ورود به اینستاگرام رنوپخش اینجا را لمس کنید.

شما اینجا هستید: