رنوپخش امیدوار است با خواندن این مطلب اطلاعات مورد نیاز در مورد بهترین مارک لنت ترمز جلو برای خودروهای رنو را به دست آورده باشید.

لنت ترمز از جمله قطعات مهم در خودرو بوده که امروزه با تنوع بالایی از آن مواجه هستیم. تولیدکنندگان مختلفی این قطعه را تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

اما در این میان شناسایی بهترین مارک لنت ترمز جلو برای برخی افراد دشوار است. از همین جهت، بدون آگاهی اقدام به خرید لنت ترمزهای بی کیفیت می‌کنند.

امروزه، خودروهای رنو به وفور در خیابان دیده می‌شوند. این دسته از خودروها نیز نیازمند لنت ترمز بوده که از تنوع بالایی در بازار برخوردار است. در ادامه این مقاله، به بررسی بهترین مارک لنت ترمز جلو برای خودروهای رنو می‌پردازیم.

 

مشخصات لنت ترمز رنو و قیمت آن

همانطور که اشاره شد، لنت از جمله قطعات مهم در سیستم ترمز بوده که دیسک ارتباط دارد. با فشردن پدال، روغن از سیلندر اصلی خارج شده و وارد شیلنگ درون سیستم ترمز می‌شود.

این روغن با واردکردن فشار به کالیپر، اصطکاکی میان لنت و دیسک ایجاد می‌کند. به این ترتیب، دیسک با چرخ برخورد داشته و موجب کاهش سرعت یا توقف خودرو خواهد شد.

نیروی اصطکاکی موجود بسیار بالا بوده که موجب اتمام لنت ترمز می‌شود. همین عامل سائیدگی لنت را به دنبال داشته و منجر به فرسایش لنت می‌گردد.

از همین جهت، در بررسی بهترین مارک لنت ترمز جلو خودروهای رنو ابتدا به مشخصات آن توجه کنید.

 

قیمت لنت ترمز خودروهای رنو

قیمت لنت ترمز رنو تحت‌تاثیر مواد مورد استفاده در ساخت، ارزش برند و مدل خودرو تعیین می‌شود. لنت ترمز اصل قیمت بالایی در بازار داشته که عملکرد و کیفیت بالایی دارد. این قطعه انواع مختلفی داشته که شامل اورگانیک، سرامیکی و نیمه فلزی می‌شود.

نکته مهم در خرید انواع لنت ترمز، تهیه آن از مراکز و شرکت‌های معتبر است.

 

بهترین مارک لنت ترمز برای خودروهای رنو

خودروهای رنو، امروزه به وفور در بازار وجود داشته که مدل‌های مختلفی دارند. این خودروها از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده و اغلب آن‌ها در بازار ایران موجود هستند. در ادامه بهترین مارک لنت ترمز جلو خودروهای رنو را بررسی خواهیم کرد.

 

لنت ترمز تالیسمان

لنت ترمز عقب و جلوی خودروی رنو تالیسمان به صورت دیسکی است. بهترین مارک‌های موجود در لنت جلو تالیسمان اینتیما، پارس، لئون، های کیو و ان‌اچ‌سی هستند. انتخاب و خرید بهترین مارک لنت ترمز این خودرو به کارشناس بستگی دارد.

قیمت هریک از این لنت‌ها نیز متفاوت خواهد بود.

 

لنت ترمز ال 90

ال نود خودرویی اقتصادی بوده که در ایران با این نام شناخته می‌شود. نسل اول این خودرو از سال 2004 تا 2012 تولید شده و نسل دوم آن در سال 2013 روانه بازار گردید.

لنت جلو ال نود مناسب برای خودروی ال 90 از نوع نیمه فلزی بوده که مارک‌های مختلفی از آن در بازار موجود است. بهترین مارک لنت ترمز جلو برای خودروهای رنو شامل پارس، ام‌بی‌کوریا، لئون، فریکسا و های‌تک می‌شود.

 

لنت ترمز داستر

رنو داستر، توسط شرکت نگین خودرو به ایران وارد شد و به بازار عرضه گردید. این خودرو نیز طرفداران بسیاری داشته که برای قطعات آن اهمیت قائل می‌شوند. لنت ترمز عقب داستر این خودرو به صورت کفشکی و جلوی آن دیسکی است.

امکان خرید لنت نیمه فلزی از برندهای پارس، های‌تک، های کیو و ام‌بی‌کوریا وجود دارد.

 

لنت ترمز ساندرو

خودروی ساندرو نیز با دو سیستم ترمز متفاوت Conti و TRW در بازار موجود است. با توجه به سیستم ترمز متفاوت این خودرو، پیش از خرید ابتدا باید شماره شاسی آن را چک کنید. لنت جلوی رنو ساندرو دیسکی بوده و لنت ترمز عقب ساندرو کفشکی است.

بهترین مارک لنت ترمز جلو برای خودروهای رنو و ساندرو شامل پارس، های‌کیو، های‌تک، لئون و ام‌بی‌کوریا هستند.

 

لنت ترمز سیمبل

لنت عقب سیمبل جز نمونه‌ کفشکی بوده که بهترین مارک آن پارس است. البته مارک پارس برای ترمز عقب مناسب بوده و برند میراژ برای ترمزهای جلو مناسب خواهد بود. جهت خرید لنت ترمز رنو سیمبل نیز شماره شاسی آن را مورد بررسی قرار دهید.

 

لنت ترمز فلوئنس

فلوئنس از دیگر خودروهای رنو بوده که نمونه اتومات و دنده‌ای آن در بازار موجود است. خودروی فلوئنس با دو نوع لنت ترمز وارد ایران شده که قابل جایگزینی با سایر لنت‌ها نیستند. جهت خرید لنت ترمز جلو رنو فلوئنس نیز باید باید شماره شاسی آن را چک کنید.

بهترین مارک لنت ترمز جلو برای خودروهای رنو و فلوئنس برندهای پارس، های‌تک، های‌کیو و فریکسا مناسب هستند.

 

لنت ترمز کولیوس

رنو کولیوس در دو مدل به بازار عرضه شده که از لحاظ ظاهر تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. از همین جهت، هنگام خرید لنت ترمز رنو کولیوس حتما نسل خودرو را درنظر داشته باشید. لنت جلوی کولیوس به صورت دیسکی و عقب آن کفشکی است.

بهترین مارک لنت برای خودروی کولیوس نیز مانند مارک‌های فوق خواهد بود.

 

لنت ترمز کپچر

کپچر خودرویی کوچک بوده که در سال 2013 رونمایی شد. در ایران تنها نسل اول این خودرو موجود بوده که لنت عقب آن از نوع کفشکی است. بهترین مارک لنت ترمز عقب برای رنو کپچر نیز شامل موارد مختلفی می‌شود. این برندها ام‌بی‌کوریا، پارس، های‌تک و های‌کیو هستند.

تمام این برندها از اعتبار بالایی برخوردار بوده و کیفیت مناسبی نیز دارند.

 

لنت ترمز مگان

مگان نیز از دیگر خودروهای موجود در بازار بوده که مقدار زیادی در بازار وجود دارد. لنت ترمز جلو و عقب این خودرو هردو از نوع دیسکی هستند. انتخاب مارک لنت مگان از بین برندهای ان‌اچ‌سی، لئون، های‌تک، پارس و های‌کیو امکان‌پذیر است.

خرید و انتخاب هریک از این مارک‌ها به میزان بودجه افراد بستگی دارد.

 

زمان تعویض لنت ترمز خودروهای رنو

لنت ترمز پس از مدتی استفاده در خودروهای رنو باید تعویض شود. زمان تعویض این لنت باید براساس عوامل زیر صورت بگیرد:

  • انتشار بوی سوختگی لنت

  • صدای غیرعادی مانند سوت یا جیغ هنگام ترمزگیری

  • کشیدگی خودرو به یک جهت هنگام ترمزگیری

  • فعال شدن چراغ هشدار مربوط به لنت

  • احساس لرزش در پدال یا فرمان

  • صدای خوردگی و سایش هنگام ترمزگیری

بیشتر بخوانید: نشانه های تعویض لنت ترمز

 

نتیجه‌گیری نهایی

بهترین مارک لنت ترمز جلو برای خودروهای رنو شامل موارد مختلفی می‌شود. امروزه انواع خودروهای رنو در بازار موجود بوده و به همان اندازه تنوع مارک در آن‌ها وجود دارد.

انتخاب انواع مارک‌های لنت به مدل خودرو بستگی داشته و میزان بودجه نیز از تاثیر بالایی برخوردار است. با مطالعه این مقاله با انواع مارک‌های لنت ترمز خودروهای رنو آشنا خواهید شد.

رنوپخش امیدوار است با خواندن این مطلب اطلاعات مورد نیاز در مورد بهترین مارک لنت ترمز جلو برای خودروهای رنو را به دست آورده باشید.

 

از طریق شماره تلفن های زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.

021-33950976

021-33969813

 

برای ورود به تلگرام رنوپخش اینجا را لمس کنید.

برای ورود به اینستاگرام رنوپخش اینجا را لمس کنید.

شما اینجا هستید: