با سلام خدمت همراهان مجموعه رنوپخش در این مطلب قصد داریم به مشخصات کیت تسمه تایم ساندرو  بپردازیم؛ با ما همراه باشید.

 

همه چیز در مورد کیت تسمه تایم ساندرو |

نقش تسمه تایم در موتور به عنوان یکی از مهمترین قطعات اصلی در موتور جفت و جور و تایم کردن بخش های درونی موتور با حرکت چرخشی میل لنگ است.

به زبان دیگر ، تنظیم و تایم کردن زاویه قطعات با میزان چرخش مانند پمپ آب و پمپ روغن که نیاز به حرکت دورانی محورشان دارند تا بتوانند به خوبی نقش خود را ایفا کنند ، از طریق تسمه تایم خودرو انجام می شود.

 

قطعات و لوازم کیت تسمه تایم رنو ساندرو

  • تسمه
  • هزگرد ثابت
  • پیچ سر میلنگ
  • تسمه سفت کن
  • بوش هزگرد ثابت
  • جعبه بسته بتدی رنو

 

خرید کیت تسمه تایم رنو ساندرو

 

زمان تعویض تسمه تایم

طبق گفته شرکت رنو ، بهترین تایم برای تعویض تسمه تایم رنو ساندرو ، پس از پیمودن 60000 کیلومتر یا گذشت 4 سال از عمر آن است.

همچنین هنگام تعویض ، حتما کیت اصلی و اورجینال با لوازم اختصاصی رنو توسط تعمیرکار رنو انجام شود.

در غیر اینصورت احتمال آن زیاد است که خودروی شما دچار مشکل شود و خسارت و هزینه های مالی بسیار بالایی را برای شما به همراه دارد.

 

برای خرید کیت تسمه تایم رنو ساندرو  کلیک کنید.

 

اگر در کیلومتر گفته شده تسمه تایم تعویض نگردد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

اگر پس از گذشت 4 سال از عمر تسمه تایم یا با پیمودن 60000 کیلومتر تسمه تایم تعویض نگردد تسمه تایم پاره و خودروی شما خاموش می شود و دیگر روشن نخواهد شد.

زمانی که تسمه تایم پاره می شود سوپاپ های دود و هوا که درون سر سیلندر وجود دارند با پیستون ها که داخل سیلندر قرار دارند برخورد کرده و تمامی سوپاپ ها کج می شوند.

در این صورت باید سرسیلندر باز شده و تمامی سوپاپ ها تعویض گردند و اگر برخورد سوپاپ با پیستون شدید تر باشد پیستون ها نیز شکسته خواهند شد.

در این صورت موتور خودروی شما باید به صورت کامل باز شود و تعمیر کامل خودرو انجام گردد که در این صورت هزینه بالایی را برای شما به همراه دارد .

 

اگر کیت تسمه تایم  اصلی و اورجینال نباشد یا فقط تسمه تعویض گردد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

اگر کیت تسمه تایم رنو ساندرو اصلی و اورجینال نباشد بعد از تعویض آن با مقدار کمی رانندگی تسمه پاره خواهد شد چون کیفیت تسمه پایین بوده و قدرت چرخش میلنگ و میل سوپاپ را در دمای بالای موتور ندارد و پاره می شود.

پس توصیه می شود حتما از کیت اورجینال و اصلی تسمه تایم رنو ساندرو استفاده کنید تا هیچ مشکلی خودروی شما را تهدید نکند.

به یاد داشته باشید که تعویض تسمه تایم به صورت تنها درست نیست زیرا که فولی های تسمه تایم نیز عمر مفید خود را دارند که باید به همراه تسمه تعویض گردند و اگر تعویض نشود درون فولی بلبرینگ وجود دارد که اگر بیشتر از عمر خودش کار کند در حرکت قفل میکند که این کار نیز باعث پاره شدن تسمه تایم و کج شدن سوپاپ خواهد شد.

پس توصیه می شود حتما کیت تسمه تایم اصلی و اورجینال رنو ساندرو استفاده شود.

 

اگر تسمه تایم رنو ساندرو با ابزار و وسایل مخصوص تعویض نشود چه خواهد شد؟

نکته حائز اهمیت این است که هنگام تعویض تسمه تایم رنو ساندرو باید از ابزار و وسایل مخصوص استفاده شود.

اگر تعمیرکاری بخواهد به صورت سنتی تسمه تایم را تعویض کند تایم که هرگز درست نمیشود حتی احتمال کج شدن سوپاپ ها نیز بعد از تعویض تسمه تایم نیز وجود دارد.

چون اگر در زمان تنظیم تایم فقط یک دندانه اشتباه شود خودرو درست کار نمیکند و راننده نیز به راحتی متوجه میشود که خودرو دیگر شتاب و سرعت اولیه را ندارد.

همچنین مصرف سوخت نیز بالا می رود و زمانی این اتفاق می افتد که تایم اشتباه گرفته شود و سوپاپ که نقش ورود هوا و سوخت و تخلیه دود را دارند به موقع باز و بسته نمی شوند.

همچنین این کار باعث بد کارکردن خودروی شما می شود که اگر تعمیرکار بدون ابزار مخصوص تایم بگیرد و چند دندانه اشتباه شود سوپاپ ها با پیستون برخورد کرده و خودرو دیگر روشن نخواهد شد و در این صورت سرسیلندر خودرو باید باز شود.

 

تعویض کیت تسمه تایم رنو ساندرو

رنوپخش امیدوار است با خواندن این مطلب اطلاعات مورد نیاز در مورد کیت تسمه تایم ساندرو را به دست آورده باشید.

 

خرید لوازم مصرفی ساندرو

 

از طریق شماره تلفن های زیر می توانید با ما در ارتباط باشید.

021-33950976

021-33969813

 

برای ورود به تلگرام رنوپخش اینجا را لمس کنید.

برای ورود به اینستاگرام رنوپخش اینجا را لمس کنید.

 

شما اینجا هستید: