۶۸ بازدید
0دیدگاه

واشر کامل در هر خودرویی وجود دارد و یکی از اجزای ضروری و مورد نیاز برای خودروها است. این واشر بین سیلندر و درب سوپاپ قرار می گیرد و این دو بخش را به هم متصل می کند، به همین علت این قطعه ممکن است به علت افزایش حرارت این قسمت، به مرور دچار سوختگی شود و شکل اولیه و در نهایت کارایی خود را از دست دهد. بدون شک هر چه کیفیت این واشرها بهتر باشد، عمر و کارایی بهتری نیز خواهد داشت. واشر سبب می شود تا آب بندی کاملی بین سیستم های مختلف خودرو مانند سیستم های روغن رسانی، آب و سیستم احتراق موتور صورت گیرد. این واشر ها از جنس پنبه ی نسوز در کنار فولاد و مس است و از نشت مواد روغنی و آب از این کانال ها جلوگیری می کند. واشر کامل موتور ماشین باعث می شود تا مواد گازی نیز اجازه نشت کردن نداشته باشند.

این واشرها علاوه بر جلوگیری از مخلوط شدن مواد مختلف با هم سبب می شود تا سرسیلندر به صورت یکپارچه باشد و کارایی آن بالاتر رود.

با توجه به این که نقش واشر کامل موتور ماشین در خودرو یک نقش حیاتی و مهم است، سالم بودن آن سبب می شود که مشکلاتی در کارکرد خودرو ایجاد شود و هزینه های زیادی بر دوش رانندگان قرار گیرد. علاوه بر این خطرات خراب شده قطعات درگیر شده نیز وجود دارد و به عملکرد خودرو نیز دچار نقص می شود.

 

ساندرو

ساندرو

شما اینجا هستید: